پنجره دوجداره-pasargadwin.ir

پنجره دوجداره امروزه یکی از پرکاربردترین پنجره هایی است که در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. از مزایای این نوع پنجره ها می توان به عایق صوتی و حرارتی بودن آن ها اشاره کرد و به میزان قابل توجه از انتقال سر و صدای زیاد و هدر رفت انرژی در ساختمان ها جلوگیری می کنند. به همین دلیل در صنایع ساختمانی به جای پنجره های قدیمی از پنجره دو جداره استفاده می شود.

دو جداره بودن پنجره بدین معناست که به جای نصب پنجره هایی با یک لایه شیشه، از دو لایه شیشه یا بیشتر استفاده خواهیم کرد تا عایق بهتری داشته باشیم. لایه های مختلف شیشه در کنار هم به واسطه گاز آرگون که داخل شیشه تزریق خواهد شد، قرار خواهند گرفت. در ادامه اطلاعات بیشتری درخصوص این پنجره ها به شما ارائه خواهیم داد.

پنجره دوجداره چیست؟

درب و پنجره‌ها امروزه انواع بسیار زیاد و متنوعی دارند که هر شخصی می‌تواند بر حسب سلیقه و نیازهایش یکی از انواع آن ها را برای ساختمان مورد نظر خود استفاده کند. اجزای مختلف یک پنجره دو جداره شامل موارد زیر می باشد:

 1. شیشه های اصلی دو جداره
 2. پروفیل های قاب (فریم) اصلی
 3. پروفیل‌های قاب (فریم) فرعی
 4. یراق آلات همچون بست و دستگیره و …
 5. پلاستیک‌های درزگیر

بخش اصلی درب و پنجره دوجداره شامل دو لایه شیشه محکم است که با ضخامت های مختلف و در فاصله‌های 6، 8، 10 و 12 میلیمتر قرار می گیرند. ضخامت و ابعاد شیشه های رایج در بازار 4، 5 و 6 میلیمتر است. این نوع از شیشه ها جنسی مشابه با شیشه ساده که در پنجره های قدیمی مورد استفاده قرار می گرفت دارند و در برخی موارد، یکی از شیشه ها می تواند شیشه ای از نوع رفلکس با رنگ های متفاوت باشد.

پنجره دوجداره-pasargadwin.ir

یکی دیگر از اجزای پنجره دو جداره، پروفیل قاب اصلی درب و پنجره دوجداره است از جنس های مختلفی همچون آلومینیوم، آهن، چوب، کامپوزیت، فایبرگلاس و… ساخته می شود؛ ولی در بیشتر موارد از پروفیل های upvc  با کیفیت نیز، استفاده خواهد شد.

همه این اجزا موجب شده تا عایق بندی این پنجره به بهترین نحو صورت گیرد. داشتن دو صفحه شیشه ای در پنجره دو جداره باعث می شود که فرار گرما و انرژی دشوارتر باشد. همچنین هوای محبوس شده بین لایه های مختلف شیشه، می تواند یک عایق قوی ایجاد کند.

انواع پنجره دوجداره

پنجره دو جداره از انواع مختلفی برخوردار است. این پنجره ها بر حسب نوع پروفیل مصرفی و تعداد و نحوه بازشوها به گونه های مختلفی تقسیم می شوند.

 1. پنجره های دو جداره از نوع upvc:

مواد سازنده این پنجره دو جداره از نوع پروفیل با کیفیت upvc  می باشد، به همین دلیل این پنجره ها، پنجره های upvc نامیده می شوند. این نوع پنجره ها از پرطرفدار و پرکاربردترین پنجره ها به شمار می روند که برای هرگونه آب و هوایی مناسب خواهد بود.

این پروفیل پرکاربرد از جنس پلاستیک بوده و از جمله تولیدات صنایع پتروشیمی می باشد که ترکیبی از پی وی سی با نوعی ماده روان کننده است. همین امر موجب افزایش کیفیت و مقاومت پنجره دو جداره شده که از حالت سختی و خشکی در می آید.

متریال های این پنجره ها در برابر سرما و گرما و هر گونه آلودگی صوتی به شکل عایق قوی عمل می کند. پنجره های دوجداره upvc با توجه به مزیت ها و کاربردهایی که دارند، از پر مصرف ترین و محبوب ترین انواع پنجره دوجداره  به شمار می آیند که اخیرا در صنعت ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

2. پنجره های دوجداره آلومینیومی:

یکی دیگر از انواع پنجره دو جداره، پنجره های آلومینیومی هستند که از پروفیل های آلومینیومی در ساخت این نوع پنجره ها استفاده می شود. عمدتا افراد در ساختمان های خود برای داشتن پنجره ی عایق و استاندارد از آلومینیوم هایی با نوع ترمال بریک که یک لایه تیغه ی پلی آمیدی در بین پروفیل وجود دارد و مانع ارتباط هوای بیرون و داخل می شود، استفاده می کنند.

فلز آلومینوم جزو فلز های رسانا و پرکاربرد در صنعت بوده و به همین دلیل در میان آن از تیغه های نارسانا و عایق پلی آمیدی استفاده می شود تا یکدیگر را خنثی کنند. برای استفاده از پنجره دو جداره در ساختمان هایی با ابعاد خیلی بزرگ بهتر است که از پنجره های آلومینیومی استفاده شود.

3. پنجره دو جداره از دو طرف باز شو

در این گونه پنجره های دو جداره، پنجره هم از یک جهت به صورت لولایی و هم با دادن دستگیره به سمت بالا، از عرض بالا به سمت ساختمان یا برعکس باز می شود. این مدل پنجره دو جداره از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و به همین دلیل برای ساختمان های مسکونی و اداری بسیار مناسب خواهد بود؛ زیرا در ساخت اینگونه پنجره ها از یراق آلات و متریال بسیار مقاوم و با کیفیت استفاده می شود.

4. پنجره دو جداره یک طرف باز شو

این پنجره دو جداره نیز همانند پنجره دو طرف باز شو می باشد و تنها تفاوت میان آن ها در تعداد بازشوها می باشد. در این گونه پنجره ها، درب تنها از یک جهت و فقط به صورت لولایی باز و بسته می شود. این مدل از جمله پراستفاده ترین انواع درب و پنجره دوجداره در ساختمان ها محسوب می شود و اکثر افراد به دلیل قیمت مناسب و طراحی زیبای این پنجره، از این نوع پنجره استفاده می کنند.

5. پنجره دوجداره فولکس واگنی

در این گونه پنجره دوجداره، همانطور که از اسم آن مشخص است پنجره ها مانند درب ماشین فولکس واگن باز وبسته می شوند. نحوه عمل این پنجره ها بدین گونه است که ابتدا به سمت داخل و رو به ساختمان می آید و سپس در ریل مخصوص خود قرار می گیرد. این نوع پنجره برای مکان هایی هم چون ویلاها بسیار مناسب خواهند بود.

6. پنجره دوجداره آکاردئونی

پنجره دو جداره آکاردئونی نوع دیگری از پنجره های دو جداره جدید می باشد که این پنجره ها همانند آکاردئون باز و بسته می شوند. در هنگام باز شدن پنجره، تمام لنگه های پنجره به یک سمت جمع می شوند و بر روی یک لنگه ثابت در یک طرف قرار می گیرند.

مزیت های استفاده از پنجره دو جداره

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، امروزه پنجره دوجداره در صنایع ساختمانی بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. اولین و مهم ترین دلیل استفاده از این پنجره ها می توان به عایق صدا و انرژی اشاره کرد. در این پنجره ها به دلیل به کاربردن لایه های مختلف شیشه و همچنین گاز آرگون و متریال و یراق آلات باکیفیت حتی در روزهای سرد زمستان نیز هیچ گونه انرژی و گرما به بیرون از منزل نخواهد رفت.

همچنین برای ساختمان هایی که در مسیر اتوبان و در مراکز پر سر و صدا قرار دارند با استفاده از پنجره دو جداره می توان تا حدود خیلی زیادی ورود سر و صدا را به داخل منزل مهار کرد.

به طور کلی از مزایای استفاده از پنجره دو جداره، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش اتلاف انرژی از منازل:

مهمترین و اصلی ترین مزیت پنجره دو جداره عایق انرژی و گرما می باشد. درب و پنجره های دوجداره با کاهش انتقال گرما بین داخل و خارج ساختمان، نقش بسیار تاثیرگذاری در کاهش اتلاف انرژی و هزینه های مربوط به آن می شود.

 • جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل ساختمان:

همانطور که گفتیم با استفاده از گازها و مواد مخصوصی که در بین شیشه ها استفاده شده درز گیری میان پنجره ها به طور کاملا دقیقی انجام شده است. به خاطر همین درزگیری خوبی که در درب و پنجره دوجداره انجام می شود علاوه بر گرما، از انتقال ذرات ریز گردوغبار هم جلوگیری شده و در ساختمان ها و منازل به شدت استقبال خواهد شد.

 • کاهش آلودگی های صوتی:

انتقال صدا در مناطق پر سر و صدایی همچون اتوبان ها، در اطراف مدارس، وسط میادین و … فقط از طریق ماده امکان پذیر است و به دلیل استفاده از گازهایی در میان لایه های شیشه پنجره دو جداره، انتقال آلودگی های صوتی به داخل ساختمان به میزان زیادی کاهش می یابد.

 • کاهش آثار مخرب نور خورشید و مانع ورود آن به داخل ساختمان:

همانطور که می دانیم نور خورشید برای سلامتی افراد بسیار مفید بوده و از جهات مختلف نیز فایده های زیادی دارد. ولی با توجه به همه ی این فواید دارای ضررهایی نیز می باشد. اشعه های مضری همچون فرابنفش که در نور خورشید بسیار یافت می شود موجب خسارت و از بین رفتن وسایل منزل همچون موکت، مبلمان، فرش و… خواهد شد.

پنجره های دو جداره با داشتن چندین لایه شیشه تا حدی مانع از ورود این اشعه های مضر به درون منزل شده و اثرات مخرب آن را به شدت کاهش می دهد.

به طور کلی عایق بندی مناسب، مقاومت بسیار بالا در شرایط جوی گوناگون، صرفه جویی در مصرف گرما و انرژی، وزن پایین و حمل و نقل آسان آن، مقاومت بالای آن در برابر زلزله و حوادث دیگر، تعریق نکردن شیشه ها در هوای بارانی و شرجی و … از فواید و مزایای پنجره دو جداره می باشد.

برای سفارش درب و پنجره دوجداره با کدام شرکت در تماس باشیم؟

مجموعه پاسارگاد وین با رعایت لزوم کیفیت و با سابقه بالای خود می تواند بهترین مشاوره را به شما در جهت انتخاب درب و پنجره مورد نظر ارائه دهد. این مجموعه با ارائه انواع درب و پنجره دو جداره مطابق با بالاترین استاندارد های جهانی دارای طرح و مدل های متفاوتی است و می تواند به هر یک از نیاز شما پاسخ دهد. این مجموعه انواع مختلف پنجره های دو جداره با کیفیت بسیار بالایی را به شما مشتریان عزیز در کمترین زمان ممکن ارائه می دهد.

انواع مختلف پنجره های دو جداره با یراق آلات مربوط به آن و همچنین بهترین متریال ها در این مجموعه به کار برده می شود، زیرا رضایت شما عزیزان برای مجموعه پاسارگاد وین حرف اول را می زند. در بخش فروش مجموعه پاسارگاد وین، افراد اماده ارائه هرگونه مشاوره و پشتیبانی برای انتخاب هرچه بهتر شما هستند. پس اگر سوال یا ابهامی برای خرید هر محصول دارید می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

تعمیر پنجره دو جداره

در این بخش از مقاله می خواهیم برای شما توضیح دهیم که اگر اشکالی برای پنجره دو جداره به وجود آید، تعمیرات آن به چه صورتی خواهد بود. برای اطلاع از چگونگی تعمیر پنجره های دو جداره ابتدا باید با اجزای سازنده و انواع این پنجره ها به طور کامل آشنا شد که در ابتدای مقاله در خصوص اجزای سازنده آن صحبت کردیم.

هرچند که پنجره دو جداره بسیار مقاوم بوده و کم پیش می آید که دچار خرابی شود، اما باز هم با احتمال بسیار کم ممکن است دچار اشکالات جزئی شود. بیشترین ایرادی که برای این پنجره ها در نظر گرفته می شود در خصوص رگلاژ و باز و بسته شدن پنجره ها می باشد.

گاهی اوقات پنجره ها به سختی باز و بسته می شود یا زمانی که آن را باز کردیم در حالت سکون نمی ماند و خود به خود بسته می شود. برای تعمیر این پنجره دو جداره باید توجه کنید که آن ها نیاز به رفع گیر و تعمیرات رگلاژ دارند. اگر این ایراد ها خیلی شدید بوده بهتر است تا با یک تعمیرکار و متخصص در این حوزه در تماس باشید تا در کمترین زمان ایرادات پنجره را رفع نماید.

یکی دیگر از ایراداتی که ممکن است برای پنجره دو جداره ایجاد شود اشکال در عایق بودن آن می باشد. دلیل اصلی این ایراد استفاده نادرست از یراق آلات و یا متریال های بی کیفیت است. این ایراد بدین صورت است که به طور مثال در فصل زمستان شما حس می کنید که سرما از پنجره ها به داخل خانه وارد می شود یا منزلتان به طور کافی گرم نخواهد شد.

زمانی که از این مشکل با خبر شدید بهتر است که در قدم اول این ایراد را با یک کارشناس یا تعمیرکار در میان بگذارید تا آن ها درزگیر های پنجره را دوباره چک کرده و مشکلات را برطرف کنند.

گاهی ممکن است که پنجره ها به خوبی عایق صدا را انجام ندهند و سر و صدای بیرون به راحتی به داخل منزل سرایت کند. به همین دلیل باید پنجره ها بررسی شده و ایرادات آن به طور کامل رفع شود. تمام مواردی که گفتیم جزو مشکلات پنجره دو جداره خواهد بود که برای رفع آن نیاز به تعمیر دارد. بهترین افراد برای تعمیر پنجره ها افراد متخصص در این حوزه هستند که با ایرادات پنجره های دو جداره آشنایی دارند.

قیمت پنجره دوجداره

پروفیلی که در‌ پنجره دوجداره استفاده می شود دارای برندهای مختلفی است و با توجه به میزان کیفیت آن ها، رنگ و برند تولید‌کننده‌ قیمت‌های مختلفی دارند. برای محاسبه قیمت یک پنجره دوجداره باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت. یکی از عوامل نوع پروفیل مصرفی آن است. علاوه بر آن نوع و کیفیت یراق آلات، نوع شیشه مصرفی و متریال مورد استفاده در آن و …قیمت پنجره های دوجداره را تخمین می زند.

یکی دیگر از مواردی که کمتر به آن توجه می شود و افراد در قیمت پنجره دوجداره آن را محاسبه نمی کنند، قیمت نصب آن می باشد. از آنجایی که نصب پنجره های دو جداره کاری تخصصی است، پس نیاز است که نصب آن نیز توسط افرادی ماهر و با تجربه صورت گیرد.

چه عواملی بر قیمت پنجره دو جداره تاثیر می گذارد؟

اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم که قیمت پنجره دو جداره به چه عواملی بستگی دارد می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 1. برند پروفیل مصرفی در پنجره
 2. نوع شیشه و کیفیت متریال آن
 3. دو یا سه جداره بودن پنجره
 4. متراژ پنجره و اندازه آن
 5. تعداد لنگه های پنجره
 6. داشتن یا نداشتن کتیبه
 7. نحوه نصب پنجره دو جداره
 8. بازشوی پنجره دو جداره

همه ی این موارد بر قیمت پنجره های دو جداره تاثیر می گذارند. برای تخمین درست از قیمت این گونه پنجره ها، ابتدا باید ابعاد و اندازه دقیق پنجره ها را بدانیم. با دانستن ابعاد پنجره ها می توان تا حدودی نوع و میزان متریال یا یراق آلات مصرفی آن را محاسبه کرد.

همچنین یکی دیگر از فاکتورهای مهم در قیمت پنجره دوجداره نیز، تعداد بازشو ها است. پروفیل مصرفی در درب و پنجره های قدیمی معمولا به صورت الومینیومی یا اهنی هستند؛ اما پروفیل هایی که در ساخت و ساز جدید استفاده می شود معمولا به صورت متفاوت تر و با کیفیت تر هستند.

خرید پنجره دوجداره

نکته ای که قبل از خرید پنجره دوجداره باید به آن توجه کرد، این است که امروزه پروفیل های خارجی در بازار ایران به وفور یافت می شوند که دارای قیمت های نسبتا بالایی نیز هستند. برخی افراد تصور می کنند که به دلیل خارجی بودن آن، از کیفیت بالایی نیز برخوردار است که اینگونه نیست، این پروفیل ها مخصوص شرایط جوی اروپایی ساخته شده و معمولا با شرایط جوی ایران سازگار نیست و زود دچار خرابی می شود.